Bugün - 31 Ocak 2015 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.beykoztr.net Logo
Siyaset
Gündem
Yaşam
Sağlık
Spor
Eğitim
Turizm
Kültür Sanat
Yeraltı Edb.
Ekonomi
Diğer »
-
İstanbul 16°C
Haber Detayları

Alaattin Köseler rüzgâra karşı...

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Alaattin Köseler, Talia Düğün Salonu’nda düzenlemiş olduğu etkinlikte AK Parti ve CHP için sert açıklamalarda bulundu.

Siyaset Haberi - 26 Ocak 2014 Pazar - 19:07
CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Alaattin Köseler, Talia Düğün Salonu’nda düzenlemiş olduğu etkinlikte AK Parti ve CHP için sert açıklamalarda bulundu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

CHP ile özdeşleşmiş parçaların çalındığı salonda, CHP aday adayı olan ancak Belediye Başkanlığı için aday gösterilmeyen Alaattin Köseler için salonun belli noktalarında slâyt gösterimi de yapıldı. Köseler’in destekçilerinin olduğu salonda ‘Beykoz çocuğuna sahip çıkıyor’, ‘Durma ilerle Beykoz seninle’, ‘Beykoz seninle gurur duyuyor’, ‘Vur vur inlesin Hızır Yılmaz dinlesin’ sloganları atıldı. 

Alaattin Köseler’in düzenlediği etkinlikte sunumu CHP Beykoz İlçe eski Başkanı Nagehan Akan gerçekleştirirken; CHP Belediye Başkan aday adayı İsmail Gürkan, MHP’den Kurtuluş Ünal, CHP Meclis üyesi aday adaylarından Elif Gürkan ve Mustafa Karakoç ve çok sayıda Alaattin Köseler destekçisi yer aldı.

Köseler, konuşması sırasında CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Akif Hamzaçebi’yi ve Gürsel Tekin’i CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şikâyet etti. 

Satranç oyununda dışlanan figürüm 

CHP Beykoz İlçe eski Başkanı Nagehan Akan’ın ‘Beykoz’un adayı geliyor’ şeklinde anons ettiği Alaattin Köseler, salonda bulunan katılımcıların tek tek elini sıktı. Salonda bulunan herkesi selamlama konuşmasının ardından 3 kuşaktır Beykozlu olduğunu belirten Köseler, toplantı yapma amacını da açıkladı. Siyasi partilerin siyaset satrancı sonucunda siyasetin dışında olmasını istedikleri siyasi figürlerden biri olarak halka seslendiği bilgisini kaydeden Köseler; “Yerel yönetici kimliğiyle karşılarında görmek istemedikleri, siyasi bir figür olarak dışlandığım bir senaryo için bu toplantıyı düzenledim. Bunun en önemli nedeni Beykoz’da yaşanan mülkiyet savaşıdır. Beykoz’da hedefledikleri arazileri elde etmek isteyen büyük sermaye gruplarının ve siyasi partilerdeki temsilcilerinin organizasyonu sonucunda şu anda aranızdayım. Buradan AK Parti’nin ve CHP’nin adayına seslenmek istiyorum. Bunun kararını Beykoz halkı verecektir. Beykozlunun mülkiyetini elinden almak için yıllar önce planlanan senaryoyu hayata geçirdiler.  İlk önce fabrikaları kapattılar, gelir kaynaklarını kuruttular” dedi. 

Milletvekili Tanal’la, hayali senaryo üretildi 

‘Parası olan gerekli adam parası olmayan gereksiz adam’ zihniyetinin oluşturulduğunun altını çizen Köseler, mülkiyet savaşında Beykoz’un galip çıkması gerektiğini belirtti. Beykoz halkının siyasi amblemlere bakarak oy vermemeleri gerektiği konusunda uyarıda bulunan Köseler sözlerine şöyle devam etti; “Her seçim döneminde sandığa gidilme süreci yaklaştığında ‘tapular dağıtılacak’ söylemine yer veriyorlar. Ey yerel yönetici! Bu vatandaşa tapular konusunda doğruları anlat. CHP’de ise Belediye Başkanı’nın belirlenmesi için eğilim yoklaması yapıldı. Bunun yanı sıra halk anketleri yapacaklarını söylediler. Eğilim yoklamasında 10. sırada bile olamayacağım konuşulurken ben eğilim yoklamasından 2. çıktım. Halkla yapılan anketlerde ise birinci çıktım. Ancak Genel Merkeze hayali anket ürettiler. Anketle ilgili senaryoyu Milletvekili denilen Mahmut Tanal’la birlikte ürettiler. Buradan kendisine sesleniyorum: ‘Sayın Tanal, yerel seçim 30 Mart öncesi yapacağınız 100 anketten birinde (Hızır Yılmaz) birinci çıksın ben adaylıktan çekiliyorum’ dedim Genel Merkez’deki sekretere. Genel Sekreter de şaşırdı. Belli bir makamda oturanlar halka gerçekleri anlatmak zorunda. Halktan gerçekleri kaçıramazsınız”. 

Halkın tokadı sandığa gömmek olur 

Demokratik Sol Parti’den 1999 yılında mevcut Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i 1200 oyla geçtiği ve Belediye Başkanlığı yarışını kazandığı bilgisini hatırlatan Köseler, halkın desteğiyle bunu yine başaracağını söyledi. DSP’den halkın desteğini çektiği bilgisini kaydeden Köseler; “Bunlaın hepsini yaşadık ve gördük. Halkın tokadı sandığa gömmek olur. 2 seçim kaybetti diyenlere sesleniyorum: Benim dışında parti içinde bir tane bile aday yoktu. 2004 seçimlerinde de CHP’nin oylarını artırdım ancak seçimi almamız yetmedi. 2009 yılı seçimi ise AK Parti’nin çıkışına denk geliyordu. Tatlı su balıklarına sesleniyorum: Rüzgara karşı işemek zordur. Çavuşbaşı beldesini Beykoz Belediyesi sınırlarına dahil ettikleri için 2009 seçimlerini AK Parti kazandı. Her seçimde masa başında yapılan hesaplar gibi 2009 seçiminde de bazı hesaplar yapıldı” dedi. 

Paralel CHP’yi kurdular 

CHP Genel Başkanı’na saygısının sonsuz olduğunu vurgulayan Köseler, İstanbul Anadolu yakasını örgütleyen iki kişiyi eleştirmekten de geri kalmadı. (Akif Hamzaçebi ve Gürsel Tekin) Kılıçdaroğlu’na seslenen Köseler sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu kişilerin kim olduğunu biliyorsunuz. Bunların mızrağı artık çuvala sığmıyor. Bazı ilçelerde eğilim yoklamasına girmeyen adayları Belediye Başkan adayı olarak açıkladınız. Bazı ilçelerde ve Beykoz’da da süreç içinde görülecek ki bu mızrak ve sahiplerinin aşısı tutmayacak. Bu kişiler CHP içinde paralel CHP’yi kurdular. Partinin dibine dinamit koymaktadırlar. Kendi siyasi ikballeri için başkalarının geleceğiyle oynayarak halkın karşına aday çıkarıyorlar. Halk bu oyunu bozacak. Sizler, ne karar verirseniz verin. Köseler olarak ben her zaman yanınızdayım. Sizler de isterseniz, 30 Mart’ta yerel seçimlerde olsun istiyorsanız var olmak için, yürümeye, mücadeleye ben de hazırım”. 

Eğitim ve beceresi olmayana yönetimi verdiler 

Geleceğiniz olan çocuklar için, Beykoz halkının bir karar vermesi gerektiğinin altını çizen Köseler Hızır Yılmaz’ı da diline doladı. Köseler; “Hepiniz araç kullanıyorsunuz. B sınıfı ehliyeti olan kişiye kamyon kullandırırlar mı? Kullandırmazlar. Eğitim ve beceresi olmayana yönetim verilir mi? AK Parti bu işi planlamış ve uygulamıştır. Halktan büyük bir güç yok. Halkın ol dediği yerde oluruz. Dur dediği yerde dururuz. Ben CHP’nin aday gösterdiği kişinin yanında durmuyorum. Yol almam, yol yürümem. Mızrağı çuvala sokmaya çalışan mızrak sahiplerine sesleniyorum. Belirledikleri adayın biri sağında diğeri solunda yer alsınlar ve Beykoz sokaklarına çıksınlar. Bir Allah’a bir de Beykoz halkının teveccüh borcumuz var” şeklinde sözlerini noktaladı. 

‘Yol arkadaşın iyi ise yol yakındır’ diyerek CHP İBB Başkan adayı Mustafa Sargül’ün sözlerini kullanan Köseler, yolun bitmek bilmediğini belirterek kalan 63 günde isteyenlerle yol arkadaşlığı yapacağını söyledi. 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:alaattin, köseler, beykoz, talia, nagihan, akan, chp, mhp, mahmut, tanal,
Kaynak / Editör:btr - Bilge Bülbül Okunma Sayısı: 3641

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

Bilgin ()
Ya nagiha akan sen nasıl birisin. CHP beykozun başkan adayı açıklanmış. Sen kalkmışsın beykozun adayı geliyor diyorsun. Sen nasıl Chp'lisin. Sizin gibiler yüzünden bu parti hasar alıyor. Ama size inat Beykozda CHP bayragını Hızır Yılmaz dikecektir. Sayın Alattin köseler sizede diyecek lafım yok ya.
Gönderilen Tarih - 02 Şubat 2014 Pazar (12:45)  
alp yaman ()
bakıyorum da kendıne eski ülkücü diye tabir ettirmek isteyen kişiler allattin köselerin chp nın kayıgına binmişler siz neye inandınız utanmadan bide kafa gelince eski ocak baskanıyım eski ilçe baskan yrdcısıyım yok teskilat baskanıyım dersiniz içinizdeki kızıllıgı sonunda vurdunuz dısarı emin olun ama MHP bu saaten sonra sizi izinde barındırmaz biz barındırmıcaz emin olun zatı muhteren ilçe baskan adayı olan kişiler madem bukadar heveslidi neden chp den ilçe baskan adayı oldu lafa geldimi eski ocak baskanıdır ama MHP sizin gibilere kalmaz kalmıcakda ....
Gönderilen Tarih - 28 Ocak 2014 Salı (20:30)  
mert ALO()
sayın kurtuluş ÜNAL neyin destekçiliğini yapıyorsunuz MHP henüz adayı açıklanmamışken beykoz ülkü ocağı baş çengelköy ülkü ocağı baş beykoz MHP aday adayı yapmış bir zat şaşırdım.
Gönderilen Tarih - 28 Ocak 2014 Salı (20:29)  
hüsnü()
HÜSEYİN, sorun doğru da TERS yere sormuşsun...
Gönderilen Tarih - 27 Ocak 2014 Pazartesi (11:52)  
Huseyin()
Ne kadar çirkin şeylerr bunlar butür konulmaları yaparak size şu soruyu sormak isterim Sahibiniz kim sizin.. Hızır başkan kadar ne iş yaptın hazır kurulu tezgaha gel otur başkanlık bekle ayıp sana be olamayıncada sağ sola saldır iki seçim kaybettin birde yanındakilere bakk takla tayfası daha söleyeceklerim çok ama sonraya kalsın
Gönderilen Tarih - 26 Ocak 2014 Pazar (20:22)  

Diğer Siyaset Haberleri
Paralelci adayın Tanzanya görüntüleri
Hanefi Dilmaç ve paralel yapı
AKP Beykoz’da isyan başladı!

AKP Beykoz’da isyan başladı!
CHP Beykoz Olağanüstü kongreye gidiyor
AKP Beykoz’a paralel aday!
Beykoz AKP’deki Paralel Yapı deşifre oluyor!
Adem Sefer Milletvekili olma yolunda
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Özkan Ayduğan İlçe Başkan Adaylığını açıkladı
Paralelci adayın Tanzanya görüntüleri
Hanefi Dilmaç ve paralel yapı
AKP Beykoz’da isyan başladı!
CHP Beykoz Olağanüstü kongreye gidiyor
AKP Beykoz’a paralel aday!
Beykoz AKP’deki Paralel Yapı deşifre oluyor!
Beykoz Belediyesi’nde kayıp 458 Bin TL!
Adem Sefer Milletvekili olma yolunda
Kavacık Pazarı'nı kapatıyorlar!
Yazarlar 
Röportajlar
Z Raporun'nda bu hafta – Mübarek Ramazan Ayı
Beykoz’un önemli gündem konularını masaya yatıran ikili Fırat Aydoğar ve Bilgehan Murat Miniç, bu hafta içerisinde bulunduğumuz M&...
»
»
»
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,13ms